Hoppa till sidans innehåll

Baltic Midnight Race 2012


Mycket bra sprunget alla Ni som ställde upp :)


RESULTAT LISTA finns här nedan!
eller kan du söka upp ditt namn på denna länken!!

Tävlingsklass 10 km
1) Johan Larsson IFK Lund 30:30, 
2) Christian Kollberg Järla orientering 33:05, 
3) Ivan Pinal USA 34:24, 
4) Ola Kärnefelt Axa Sports Club 34:51, 
5) johan tärnhuvud Team Blekinge 35:02, 
6) Adelegn Sjöberg UF Contact 35:07, 
7) Albin Ingmarsson-93 Kyrkhults SK 35:09, 
8) Johan Svensson Runday IF 36:23, 
9) Robert Schelin Alingsås Triathlonklubb 36:29, 
10) Johannes Knoll Team Blekinge 36:35, 
11) Jonatan Torshall Svensson Runday IF 37:31, 
12) Charlotte Karlsson Hammarby IF 37:31, 
13) Per Malmlöv GoIF Tjalve 38:05, 
14) Sandra Södergren Fif gnistan 38:09, 
15) Rebecka Olsson OK Skogsfalken 38:19, 
16) Petra Skiöld Ryssbergets Ik 38:22, 
17) Christian Lizier Håkansson Karlshamns Simklubb Triathlon 38:31, 
18) Caroline Erlingson Ängelholms IF 38:47, 
19) Maria Maripuu Trångsvikens IF 39:11, 
20) Peter Svensson-60 TeamBlekinge LF 39:30, 
21) Emilia Ohlin-93 UF Contact 39:38, 
22) Pelle Gunnarsson Team Blekinge 39:42, 
23) Lars Holmberg Karlskrona Simsällskap 40:14, 
24) Henric Karlsson Vallentuna CK Triathlon 40:30, 
25) Emma Bergman Göteborg Majorna OK 41:14, 
26) Jimmy Jonasson Flextronics IF 41:23, 
27) Pelle Holgersson Axa Sports Club 41:39, 
28) Per Forsgren OK Skogsfalken 41:41, 
29) Mikael Astrén Ryssbergets Ik 41:42, 
30) Elisabet Karlsson Runday IF 42:05, 
31) Sofia Forsgren OK Skogsfalken 42:14, 
32) Jannike Åkesson Team Blekinge 42:22, 
33) Ola Karlsson Urshults IF 42:51, 
34) Elina Wahlberg Team Blekinge 43:21, 
35) Fingal Olsson Hoby GIF 43:37, 
36) Jennie Eriksson Ryssbergets IK 43:38, 
37) Niklas Bohman Team Blekinge 43:37, 
38) Sara Elfving Karlskrona Simsällskap 43:54, 
39) Olof Ottosson Pan Kristianstad 44:12, 
40) Linda Krook Ryssbergets Ik 44:24, 
41) Anders Tell Team Blekinge 44:35, 
42) Magnus Ohlsson 44:33, 
43) Sofia Swartz Team Blekinge 44:41, 
44) Peter Samuelsson Ronneby OK 44:44, 
45) Eva Johnsson Team Blekinge 47:10, 
46) Moa Normark Team Blekinge 47:12, 
47) Solveig Ohlsson Team Blekinge 47:27, 
48) Susanne Ingemansson Ryssbergets Ik 47:56, 
49) Krister Karlsson Växjö Löparklubb 49:44, 
50) Jörgen Abrahamsson Team Blekinge 51:06, 
51) Sandra Bizzozero Team Blekinge 51:30, 
52) Annelie Olsson Hoby GIF 1:13:08

Motionsklass 10 km
1) Mattias Tenland Växjö AIS 39:22, 
2) Patrik Eriksson Stigmännen Karlshamn OK 39:50, 
3) Johan Holgersson IFÖ Bromölla 40:17, 
4) Markus Lignell 40:49, 
5) Johan Widell-66 41:24, 
6) Henrik Martinsson 41:28, 
7) Josef Nobach 41:43, 
8) Simon Ohlsson 41:43, 
9) Jörgen Garheden 41:44, 
10) Robert Nilsson Tubbarp Runners 42:11, 
11) Tomas Öberg Haga Basket 42:17, 
12) Robert Svensson 42:41, 
13) Roger Bondesson Nya Råby Fritidsklubb 42:39, 
14) Jeanette Bondesson Nya Råby Fritidsklubb 43:13, 
15) Andreas Olsen Hotell Kristina 43:28, 
16) Jesper Broberg 43:58, 
17) Martin Nordmark Hällaryd Highfivers 44:02, 
18) Jonny Ribersten 44:13, 
19) Mathias Heiman 44:10, 
20) Simon Pettersson 44:26, 
21) Jim Carlsson 44:31, 
22) Ulf Persson Salsjögänget motionsklubb 44:35, 
23) Martin Wegeman 44:42, 
24) Oskar Elmgren Mörrums GoIS 44:47, 
25) Peter Andersson 44:47, 
26) Bengt Axelsson 44:50, 
27) Bo Tenland Växjö AIS 45:04, 
28) Mats Jönsson 45:19, 
29) Mikael Svensson 45:24, 
30) Lasse Ottosson 45:28, 
31) Maria Boberg 45:30, 
32) kim jonsson team blekinge 45:59, 
33) Andreas Regnell Saltsjöbaden 45:54, 
34) Magnus Rosenius IF UDD 46:26, 
35) HERMES MENA 46:16, 
36) Lennart Tenland 46:37, 
37) Sebastian Samuelsson 46:53, 
38) Patrik Fors 47:09, 
39) Mikael Antonsson 47:16, 
40) Thomas Persson 47:26, 
41) Josefine Linderson-77 IF UDD 47:29, 
42) Anders Persson Team Blekinge 47:41, 
43) Magnus Gustafsson Urshult 47:49, 
44) Simon Tenland Växjö AIS 48:12, 
45) Ulf Kronsell 48:35, 
46) Ulrika Svensson IF Udd 48:42, 
47) Elin Mattsson Jordö IF 48:57, 
48) Sofia Dolfe Jordö IF 48:57, 
49) Christer Ny 48:58, 
50) Oliver Bondesson Nya Råby Fritidsklubb 49:06, 
51) marcus heiman 49:18, 
52) Anders Bengtsson 50:01, 
53) Jennie Palmqvist 50:16, 
54) Mattias Persson Elmhults Sport Club 50:18, 
55) cecilia thörnqvist Infomaker 50:26, 
56) Amanda Danielsson 50:36, 
57) Maria Forsberg-60 50:44, 
58) Mattis Nilsson 50:47, 
59) Hannes Fougner 50:42, 
60) Fredrik Larsson 50:49, 
61) Camilla Olsson 50:57, 
62) Kristian Pagels 50:58, 
63) Katarina Ohlsson Stigmännen 51:40, 
64) annica andersson stigmännen 51:48, 
65) Tonny Wennerberg Gränums IF 51:53, 
66) Magnus Kärvhag OK Skogsfalken 51:50, 
67) Ingemar Dolfe Jordö IF 52:17, 
68) Patrik Hultgren 52:22, 
69) Cecilia Klinth IFK Lidingö 52:26, 
70) Anette Olofsson 52:25, 
71) Patric Lundvall Växjö Löparklubb 52:37, 
72) Lennart Sohlin 52:36, 
73) Jens Albinsson-71 53:00, 
74) Pierre Rubér Salsjögänget motionsklubb 53:26, 
75) Joakim Petersson 53:51, 
76) Mattias Fälth Ryds MK 54:14, 
77) Lecourt Nicolas 54:42, 
78) Johan Palmgren Salsjögänget 55:35, 
79) Linda Hallberg 55:43, 
80) Helén Antonsson 56:05, 
81) Caroline Norberg 56:33, 
82) Ann Andersson 57:04, 
83) Linn Varhaugvik 59:17, 
84) Ingrid Wallin Johansson 59:46, 
85) Gerd Lilliefeldt 59:52, 
86) Anna Pfeifer 1:01:36,
87) Maria Nyberg 1:01:37, 
88) Karin Bengtsson Löparkollektivet 1:03:21

Motionsklass 5 km
1) Mikael Söderström Vallentuna FK 18:13, 
2) Hanna Södergren Fif Gnistan 19:52, 
3) Mika Söderström Vallentuna FK 21:08, 
4) Johan Sjöstrand 21:36, 
5) Bengt Eknäs Sapa Building System 21:57, 
6) Peter Estberger Karlshamns Simklubb 22:39, 
7) katarina sandberg 22:48, 
8) Jimmie Thuresson 22:52, 
9) Michael Åkerberg 23:03, 
10) Ola Fastrup 22:55, 
11) Marcus Nordstrand Stigmännen 23:19, 
12) Ida-Maria Holmgren-82 Kyrkhults SK 23:33, 
13) Leonora Vilhelmsson 23:44, 
14) Victor Olsen Chamonix RC 23:52, 
15) Simone Bång Hansson 23:54, 
16) madelene svensson 23:55, 
17) Johanna Ekberg 24:04, 
18) Albert Regnell Saltsjöbaden IF 24:03, 
19) Peter Holgersson 24:17, 
20) Hanna Svensson 24:21, 
21) Oscar Olsen Chamonix RC 24:18, 
22) Patrik Svensson 24:33, 
23) Eva Löfquist 24:55, 
24) Roger Olsson 25:02, 
25) Anders Thomasson 25:05, 
26) Anders Strange 25:22, 
27) Frida Svensson 25:29, 
28) Erik Axelsson LFF 25:34, 
29) Kent Bergstrand Gårdsby IK 25:53, 
30) Andreas Jönsson 25:53, 
31) Pernilla Olsen Hotell Kristina 26:10, 
32) JOACIM KNUTSSON 26:13, 
33) Ida Johansson-88 IF UDD 26:18, 
34) Ann Sander 26:43, 
35) Gunilla Ljungström-58 26:36, 
36) Helen Ward Sigtuna 26:57, 
37) Jonna Björck 27:06, 
38) elin andreasson 26:58, 
39) Tanja Vieruaho 27:01, 
40) Rickard Rosenlund 27:04, 
41) Sofia Westberg 27:06, 
42) Carl-Oskar Henriksson 27:11, 
43) Inge Martinsson Salsjögänget MK 27:17, 
44) Giovanni Gloria 27:16, 
45) Yngve Olsson Tarkett Fritid 28:19, 
46) Patricia Widell-69 29:02, 
47) andreas johansson 28:57, 
48) Eva Johansson-59 Kyrkhults SK 29:09, 
49) simon pettersson 29:07, 
50) Ronny Strand 29:20, 
51) Marie Ruben 29:39, 
52) Lotta Bojeby-73 30:13, 
53) Marie Louise Ward Sigtuna 30:39, 
54) Arne Lundblad Växjö Löparklubb 30:53, 
55) Eva Andersson 31:05, 
56) ANN-BRITT SEVESTEDT 31:03, 
57) Lena Einarsson 31:10, 
58) Patricia Gloria 31:09, 
59) Robin Engström 32:33, 
60) Hasse Ursfält Urshults IF 33:25, 
61) Jan-Åke Hansson Stigmännen Karlshamns OK 33:39, 
62) Therese Hedman 34:05, 
63) Maj-Inger Petersson 34:13, 
64) Mats Johansson Gårdsby IK 35:47, 
65) Johanna Engström 35:53,
66) Louise Martinsson - 37:17, 
67) Sofie Martinsson - 37:17, 
68) SANDRA JOHANSSON 40:34, 
69) Eva Soler Larsson 44:57

 

PM TILL ER SOM SKA SPRINGA!

'Inbjudan/Affisch här finns inbjudan och information om loppet!

 

Meddelande till er som ska springa! 
* info om att nummerlappar för föranmälda hämtas vid
startplatsen mellan kl 19 och 21.


Anmälan görs senast den 17 juli på http://eventus.trippus.se/balticmidnightrace2012

Det står nu klart att tidtagningen kommer ske med hjälp av Racetimer även detta år!

 


KARTA ÖVER BANSTRÄCKNINGEN ! 

karta img576 bmr2012

Uppdaterad: 08 JUN 2016 07:03
Skribent: Thilda Särnevång

Sparbanken i Karlshamn_Logo

Nordea_logo

Uniper

McDonads

 

Postadress:
IF Udd - Friidrott
Skyttevägen 14
37434 Karlshamn

Besöksadress:
Skyttevägen 14
37434 Karlshamn

Kontakt:
Tel: 0732-344510
E-post: This is a mailto link

Se all info